Screenshot

Ürün Kodlama ve İzleme Sistemi

Eşsiz ve güvenli algoritma ile üretilen barkod ID’leri üretime paralel olarak anlık şekilde üretilir. Her barkod üretimle ilgili (tarih, zaman, üretim hattı, üretim emri vb.) bilgiler ile ilişkilidir.

Üretilen barkod ID’leri aynı zamanda GS1 standartlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Bu kodlar hem insanların hem de makinelerin okuyacağı (datamatrix, QR kodları vb.) şekilde ürün üzerine baskı çözümleri kullanarak basılır.

Ürün takip izleme sistemi mevcut ERP sisteminizle entegre olarak çalışır. Üretim verilerini online olarak sisteminize okur ve yazar.

Üretim aşamasında oluşan hatalı ürünlerin sistemden çıkarılması ve takip edilerek sistemden düşümü yapılır.

GS1 Standartlarında İzlenebilirlik, Kodlama ve Etiketleme Örneği

Barkod No: (01) Ürün tanımlama numarası Ean13 barkod numarası içerir.

Seri/Sıra No: (21) Ürün tanımlayıcı eşsiz Seri/Sıra numarasını içerir. En fazla 23 karakterdir.

Son Kullanma Tarihi: (17) Ürün son kullanma tarihi bilgisini içerir. DDMMYYYY formatında 8 karakterden oluşur.

Parti/Lot No: (10) Ürün üretim Parti/Lot numarasını içerir. En fazla 22 karakterdir.

Screenshot

(01)08699548994128
(21)100025015174
(17)01012017
(10)16554NR

Screenshot

Uçtan Uca Kontrol

akobilisim Ürün Kodlama ve Takip Sistemi Kodlama, Kontrol ve Takip ve İzleme'den oluşmaktadır.

Kodlama'da ürünlerinizin bilgileri yazılımın ürettiği eşsiz ID'li kodlar ile ürünlerinize barkodlanarak ürün-koli-palet ilişkilendirmesi yapılır.

Size özel olarak geliştirilen yazılımımız ile ürünlerinizi üretirken kontrol ettikten sonra ÜTDS Devlet Entegrasyonu ile devlete otomatik olarak bildirerek, gerekli kontrolleri sağlar.

Süreç işlerken her aşamada okunan barkod, sisteme işlendiğinden ürünlerinizi uçtan uca takip ve izleme imkanı sağlar.

Devlet Entegrasyonu

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yönetilen ve kapsam dahilindeki ürünlerin sahteciliğinin önüne geçilmesini sağlayacak olan Ürün Takip ve Doğrulama Sistemi (ÜTDS) etiketleri, üretim ve ambalajlama hatlarında uygulanmaya 31.08.2014 tarihinden itibaren başlamıştır.

ÜTDS etiketlerinin üzerinde yer alan karekod, üretim hattında otomatik okuma çözümleri ile okunmalı ve etiketin ürün üzerine doğru olarak yapıştırıldığı kontrol edilmelidir. Hata tespit edilen ÜTDS etiketi uygulanmış ürünler ise hattan otomatik olarak ayrılmalıdır. Ancak bu şekilde organize edilen bir üretim veya ambalajlama operasyonunda ürün adedi ile ürünlere verdiğiniz seri numarası adedinin eşit olması sağlanabilir.

Screenshot

ÜRETİMDEN SATIŞA KADAR TAKİP VE İZLENEBİLİRLİK

 • İŞ EMİRLERİ

  Faaliyet gösterdiğiniz sektöre özel oluşturduğumuz yazılım, üretim emri sürecinde oluşan problemlerinizi ortadan kaldıracak şekilde sizlerin istekleri doğrultusunda tasarlanmaktadır. Kolayca iş emirlerini vermenizin yanında iş emrini atadığınız çalışanın takibinden, üretimin başlayıp başlamamasının kontrollerine kadar birçok özelliği vardır.

 • ÜRETİM

  Ürün bazında oluşturulan etiketler ihtiyaçlarınız doğrultusunda kodlanarak sisteme entegre edilir. Sisteme entegre edilen barkodlarla üretilen ürünlerin kolilenmesi ile her bir kolideki ürün ID'lerinin bilgisinin kolayca takip edilmesi ve ÜTDS Devlet sistemine entegrasyonu sağlanır.

 • DAĞITIM

  Üretilen ürünler, barkod sistemleriyle doğru ve hızlı şekilde sayılarak yazılım sisteminizde görülmesiyle müşterilerinize daha hızlı şekilde ürünlerinizi sevk edebilirsiniz.

 • SATIŞ

  Sevk ettiğinizin ürünlerini de sistemden doğru ve hızlı şekilde takip edebilir, eksik ya da fazla ürün gibi problemlerin önüne geçebilir ve tüketici memnuniyeti gibi önemli bilgilere sahip olabilirsiniz.

ÜRÜN SAHTECİLİĞİNİN ENGELLENMESİ

ÜTDS Devlet Entegrasyonu ile ürün sahteciliğinin engellenmesini sağlar.

üRETİM SÜREÇLERİ VE STOK KONTROLÜ

Hızlı ve doğru stok ile üretim süreçlerinizi daha verimli şekilde yönetebilirsiniz.

dAĞITIM kANALLARINDA TAKİP EDİLEBİLİRLİK

akobilisim Ürün Kodlama ve Takip Sistemi kolayca ürün stok yerlerinin, ürün siparişlerinin ve sevkiyatların takip edilmesini sağlar.

Üretİm ve tedarİk süreç malİyetlerİnde azalma

Üretilen ve elde her bilginin raporlanması ile şirketinizi data ile yönetmenize yardımcı olur.

TüketİCİye garantİLİ, onaylı ulaştırma

Garantili ve onaylı ürün üretiminin ve dağıtımının kolaylaştırılmasını sağlar.

TEDARİK VE TESLİMAT SÜRELERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİ

Tedarik ve teslimat sürelerinizi net şekilde görebilir. Üretiminizi sistemden aldığımız verilere göre şekillendirerek verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

Personel TAKİP

Üretimde kullanılan makinaların, araç ve gereçlerin, çalışan personelin takip edilmesini sağlar.

Depo TAKİP

Müşterilerimizin ürünlerinin depo içerisindeki operasyonu (satış, toplama, iade vb) ürettiğimiz yazılım ve donanım çözümleri ile hızlı ve kolayca yönetilmesini sağlar. 

ÜTDS entegrasyonu

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yönetilen Ürün Takip ve Doğrulama Sistemi (ÜTDS) etiketleri, üretim ve ambalajlama hatlarında uygulanmaya 31.08.2014 tarihinden itibaren başlamıştır. 

Daha detaylı bilgi için bize ulaşın!

İLETİŞİM